Ēdieni, Uncategorized @lv

Jēra un aitas gaļas ēdieni

Sastāvdaļas

Augšstilba kauls starp dieviem Jēra karbonādiem ir atdalīta no ribiem un pleciem. Jēra kāja un mugura parasti ir ceptas, bat kājas arī var varīt.

Ceturtdaļa no aitas gaļas ietvēr sevī vairāk saistaudu nekā parējie izcirtņi, un ja nav gatavota jaunā jēra gaļa, tad var izmantot labo pagatavošana metodi – sautējumu.

Jēra stilbs, ir gaļas izcirtnis, kas iziet no kājas augšdaļas.

Nedaudz vairāk par jēra un kazlēnu gaļu:

No jēra un kazlēna gaļas Jūs varat pagatavot dažādus ēdienus. Jēra gaļa ir ņemta no dzīvnieka, vecumā starp mēnesi un gadu, ar liemeņa svaru 5 – 30 kg. Šī gaļa ir plašāk piedāvāta, nekā aitas gaļa, un arvien biežāk parādās Rietumu ēdienos. Aitas gaļas garša ir spēcīgāka par jēra gaļu, jo tajā ir augstāka taukskābju koncentrācija un tā dot priekšroku jēra gaļai, treknāka, tā arī lābāk piemērota sautējumam.

Pastāv trīs jēra gaļas tipi: tās muguras daļa, pakaļkājas un liemeņa priekšējā ceturtdaļa.

Liellopu gaļas ēdieni

  Liellopu steika pagatavošanas veidi.

  •  Jēla liellopu gaļa nav pasniedzama
  •  Ļoti reti pasniedzams steiks. Pagatavošanas metode : 40 -50 C un tiek atstāts grillā; nav jēla gaļa,un arī ne aukstā
  •  Asiņaiņais steiks: nepagatavota līdz galam gaļa, tiek gatavota 2-3 minūšu laikā, 200 C. Ir grillēta ārpus un jēla iekšā. Iekšējā temperatūra  – 50 C.
  •  Gaļa ir pagatavota pilnīgi. Pagatavošanas laiks: 4-5 minūtes, 190-200 C. Iekšējā temperatūra 55 C. Šo gaļu pasniedz diezgan reti.
  •  Gaļa ir sacepta iekšā, steiks ir gaiši brūns. Pagatavošanas laiks: 6-7 min.,temperatūra: 180 C. Iekšējā temperatūra 60 C.
  •  Steiks ir labi sacepts. Pagatavošanas laiks: 8-9 min., 180 C. Iekšējā temperatūra: 65 C.
  •  Ļoti bieži pasniedzama gaļa, ir labi sacepta, mazliet apdedzināta. Pagatavošanas laiks: 10-12 min. Temperatūra: 180 C. Iekšējā temperatūra: 70 C.
  •   Parceptā gaļa – steiks ir pilnīgi tumšs, gaļa nedaudz rūgta.

Kā izvelēties liellopu gaļu

Parasti, noperkot liellopu gaļu, iemetot to kastrolī, mes ceram uz mūsu illūzijas piepildīšanos, bet rezultāta sanāk gumiju steiks vai pārcepta kotlete. Profesionāļi apgalvo, ka steika garša ir atkarīga liellopu gaļas kvalitātes.

 

Ne jebkura liellopu gaļa derēs steika pagatavošanai. No vāja dzīvnieka gaļas labs steiks nesanāks. To taukiem jabūt baltam, ja tiem ir dzeltenā krasā, tas nozīme, ka dzīvnieks bija vecs. Lai steiks sanāk labs, muskulu masai jābūt ciešai. Gaļai jābūt tumši sarkanai krāsai.