Reklāma

Auto kredīts un tā priekšrocības

Auto kredīts ir aizdevuma veids, kas, līdzīgi, kā patēriņa kredīts, tiek izsniegts uz noteiktu laiku un ir paredzēts auto iegādei, taču ir virkne priekšrocību, kas to atšķir no auto līzinga un citiem aizdevumu veidiem.

Automašīna daudziem ir kļuvusi par ikdienas nepieciešamību, taču ne visiem ikmēneša ienākumi ir pietiekoši lieli, lai īsā laikā iekrātu automašīnas iegādei, tādēļ vairumam cilvēku nepieciešams aizdevums. Kā izvēlēties izdevīgāko? Analizējot un salīdzinot.

Auto kredīta noformēšana

Auto kredītu noformēšana parasti ilgst vien dažas minūtes, it sevišķi, ja ar izvēlēto aizdevēju esat sadarbojies jau agrāk, pierādot sevi, kā apzinīgu klientu, taču noformēšanas ātrums ir tikai viena no priekšrocībām.

Auto kredīta priekšrocības

Auto kredīta nosacījumi ir līdzīgi, kā jebkuram patēriņa kredītam, un, atšķirībā no tā, ko piedāvā auto līzings, nauda vispirms nonāk Jūsu kontā. Pēc tam varat izlemt, kādu automašīnu un pie kura pārdevēja to iegādāties, izmantojot piešķirtos līdzekļus.

Kā būtiskākās priekšrocības, kas to atšķir no līzinga:

  • auto nonāk Jūsu īpašumā uzreiz pēc pirkuma veikšanas;
  • nav jāveic pat pirmā iemaksa;
  • automašīnu var izvēlēties un iegādāties 30 dienu laikā;
  • auto var iegādāties arī no privātpersonām.

Tāpat daudzi aizdevēji, kas piedāvā auto kredītu, ļauj automašīnu iegādāties, neveicot papildus auto novērtēšanu, un nepieprasa obligāto Kasko apdrošināšanu, kas ir īpaši būtiski situācijās, ja Jums nav savu ietaupījumu, taču vajadzība pēc auto ir radusies pēkšņi un nevar gaidīt.

Auto kredīta apjoms un nosacījumi

Pieteikumu izskatīšana parasti ir ātra, it sevišķi, ja esat aizdevēja klients. Piemēram, ja noformējat aizdevumu savā bankā, aizdevējam jau ir visi dati par Jūsu finanšu situāciju un pieteikuma izskatīšana prasa vien dažas minūtes. Taču ātrums ne vienmēr ir izšķirošs lēmuma pieņemšanā. Dažkārt vērtīgāk ir veltīt nedaudz laika izpētei, lai atrastu izdevīgāko no piedāvājumiem.

Parasti auto kredīts tiek piedāvāts robežās no 3000 līdz 12000 eiro, taču katra aizdevēja piedāvājums var atšķirties, vadoties pēc Jūsu ienākumiem un saistībām. Lai apdomīgāk izvērtētu savas iespējas, ļoti noderīgs ir auto līzinga kalkulators, kurā, ievadot vēlamo aizdevuma summu, varēsiet aptuveni izrēķināt, cik ilgā laikā spēsiet segt automašīnas vērtību un cik lielus ikmēneša maksājumus varat atļauties.

Kredītu salīdzināšana

Parasti auto kredītu likmes ir ļoti izdevīgas, taču aizdevuma procentus ietekmē divi būtiski faktori – aizdevuma atmaksas termiņš un Jūsu finanšu stabilitāte. Piemēram, jārēķinās, ka auto kredīts bez darba vietas būs nedaudz dārgāks, jo neregulāri ienākumi rada papildus risku. Tāpat procenti būs krietni augstāki gadījumos, ja izvēlēsieties maksimālo atmaksas termiņu.

Taču katrā situācijā skatījums uz to, kas ir izdevīgs, var atšķirties. Piemēram, ja Jums ļoti nepieciešams auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi, tad arī nedaudz augstāki aizdevuma procenti būs pieņemami, ņemot vērā pretimnākošos nosacījumus. Kā viens no iecienītākajiem aizdevējiem tieši auto iegādei, ir Mogo, taču tas nebūt nav vienīgais kredītdevējs, kurš sniedz šāda veida aizdevumu. Lai atrastu sev piemērotāko, varat doties uz tādiem salīdzināšanas portāliem, kā Netcredit.lv, kur redzēsiet visus aktuālākos piedāvājumus un varēsiet izvērtēt, kura aizdevēja nosacījumi Jums šķiet vispieņemamākie.

Auto kredīts ir ļoti atbildīgs solis, kas paredz saistības līdz pat septiņu gadu garumā, tādēļ noteikti nesasteidziet lēmumu, pameklējiet arī “auto kredīts atsauksmes”, lai uzzinātu par aizdevēju reputāciju, un aizņemieties atbildīgi, godprātīgi izvērtējot savas finanšu iespējas.