Smūtiju receptes

Smūtiju receptes

Pieaugot veselīga dzīvesveida popularitātei, par iecienītu dzērienu kļūst smūtiji, kas ir ne tikai gardi un veselīgi, bet arī ātri pagatavojami un spēj pat aizvietot pilnvērtīgu maltīti. Neskaitāmas smūtiju receptes māca mums uzņemt vitamīnus, attīrīt organismu un stiprināt imunitāti pavisam vienkāršā un gardā veidā.

Smūtiju kokteiļi ir iecienīti gan veģetāriešu vidū, gan sportistu un veselīga dzīvesveida piekritēju vidū, jo smūtiji sniedz iespēju uzņemt vajadzīgos vitamīnus un uzturvielas ar viena, bagātīga dzēriena palīdzību, pietam katrs to var pagatavot pēc savas gaumes un ieskatiem.

Smūtiju vērtīgākās īpašības

Mūsdienu steidzīgajā ikdienā, kad nepietiek laika pilnvērtīgai maltītei, smūtiji ir ideāls veids, lai uzņemtu trūkstošos vitamīnus un uzturvielas. Svarīgākais – saprast, kas mums nepieciešams, ko mūsu organisms prasa un no kādām sastāvdaļām varam to iegūt.

Smūtiju izmantošana ikdienā

Lai pagatavotu smūtiju, nepieciešams vien blenderis un izvēlētās sastāvdaļas, kas parasti ir augļi, ogas un dārzeņi, taču, atkarībā no izvēlētās smutiju receptes, sastāvdaļas un to daudzums var atšķirties.

Smūtijus parasti izmanto:

  • vitamīnu uzņemšanai;
  • organisma attīrīšanai;
  • svara zaudēšanai;
  • imunitātes stiprināšanai;
  • enerģijas atgūšanai.

Atkarībā no tā, kādu efektu vēlaties panākt, iespējams piemeklēt arī atbilstošas receptes. Ja smūtiju vēlaties pagatavot, kā vienkāršu, atsvaidzinošu un vitamīniem bagātu kokteili, tad tam lieliski piemērotas ir augļu smūtiju receptes, kas garšo gan bērniem, gan pieaugušajiem. Savukārt, ja smūtijs nepieciešams, lai atgūtu enerģiju un stiprinātu organismu, tad daudz noderīgāki būs augļu un dārzeņu miksi, piemēram, spinātu smūtiji ar dārzeņiem.

Smūtiju priekšrocības

Atšķirībā no sulām, smūtiji ir sātīgāki, remdē izsalkumu un ir lieliski palīgi dažādās diētās. Taču, lai pagatavotu lielisku smūtiju, vēlams arī papildus izglītoties, kādas augļu un dārzeņu kombinācijas ir visideālākās attiecīgajai situācijai. Piemēram, ja mūsu mērķis ir notievēt, tad jāņem vērā, ka avokado ir īpaši bagāti ar veselīgajiem taukiem, un ir virkne dārzeņu, kas ir veselīgāki par cukura bagātajiem augļiem.

Meklējot smūtiju receptes notievēšanai, atradīsiet neskaitāmas variācijas un receptes, un, kas ir īpaši lieliski, vairums no tām garšo patiešām labi! Tāpat smūtiji ir īpaši noderīgi sportistiem un cilvēkiem, kas strādā garas darba stundas, jo tas ir labākais veids, kā uzmundrināt ķermeni un pabarot ar visām organismam nepieciešamajām uzturvielām.

Smūtiju pagatavošana

Gan internetā, gan pavārgrāmatās atradīsiet neskaitāmas veselīgu smūtiju receptes, kas ik dienu tiek papidinātas ar aizvien jauniem atklājumiem. Piemēram, sajaucot banānu ar āboliem un nedaudz zemesriekstu sviesta, iegūsiet gardu un ļoti sātīgu kokteili, ar kuru remdēt radušos izsalkumu. Lai smūtijus padarītu sātīgākus, tiem var pievienot arī auzu pārslas, banānus, kefīru un virkni citu sastāvdaļu, ja vien tās jums garšo.

Smūtiju bāzei varat izmantot pienu, kefīru, jogurtu, sulu vai pat vienkārši ūdeni, kam klāt pievieno sasaldētus vai svaigus augļus, dārzeņus un citas sastāvdaļas, sablenderējot tās viendabīgā masā. Viss, kas nepieciešams, – blenderis un izdoma. Bet pavisam slinkajiem veikalos atrodamas jau kokteiļu sagataves pulvera veidā, kurām atliek vien pievienot pienu vai ūdeni.

Smūtiju receptes ir ļoti daudzas un dažādas, tādēļ ir pat grūti apgalvot, kura no visām ir visgardākā un labākā. Lielākoties to izšķir katra cilvēka gaume, garšas īpatnības un organisma vajadzības, taču nešaubīgi – jebkura augļu, dārzeņu un citu sastāvdaļu kombinācija sniegs Jūsu organismam enerģiju un vitalitāti. Rūpīgi ieklausieties savā organismā un ļaujieties veselīgiem eksperimentiem blendera glāzē!