Main

Smūtīju labvēlīgā ietekme

Smūtīju augļu kokteiļi var būt vienkāršs veids, kā barot ķermeni ar būtiskām uzturvielām. Labākais veids, kā uzzināt precīzas sastāvdaļas jūsu smūtijā, ir pagatavot tās pašai. Viss, kas jums nepieciešams, ir blenderis, augļi un pamatne, piemēram, ūdens, piens vai jogurts. Pašu pagatavotu kokteiļu pagatavošana var palīdzēt novērst augļu izšķiešanu, vienlaikus nodrošinot priekšrocības, kas uzturēs jūs uz pareizā ceļa uz labu veselību.

Vitamīni un minerālvielas

Ir sešas augļu kategorijas, kas satur dažādus vitamīnus un minerālvielas – citrusaugļus, ogas, tropiskos, kauliņus, sēkliņas un melones.

Citrusaugļi, piemēram, greipfrūti, apelsīni, mandarīni un citroni, satur labu daudzumu C vitamīna, kālija un folātu. C vitamīns palīdz jūsu imūnsistēmai un sintezē kolagēnu, kas palīdz jūsu ķermenī. Kālijs atbalsta jūsu sirds darbību un palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu, savukārt folāts veicina veselīgu šūnu darbību.

Ogu kategorijā ietilpst mellenes, zemenes, kazenes, avenes, dzērvenes un vīnogas. Tie satur īpašus antioksidantus, kas mazina iekaisumu, un fitonelementus, kas palīdz cīnīties ar slimībām.

Pie tropiskajiem augļiem pieder papaija, kivi, ananāsi, avokado, kokosrieksti, granātāboli, banāni un mango. Parasti šie augļi ir C vitamīna, kālija, folātu un mangāna avoti, kas uztur jūsu kaulus, cukura līmeni asinīs, vairogdziedzeri un nervus.

Parasto kauliņu augļi ir ķirši, aprikozes, persiki un plūmes. Tie nodrošina beta karotīnu, kāliju un C vitamīnu. Beta karotīns palīdz jūsu redzei un imūnsistēmai darboties pareizi.

Pomes augļu vidū ir āboli un bumbieri, kas satur C vitamīnu un kāliju. Meloņu kategorijā ietilpst arbūzs, kantalupa, medus rasa un casaba, kas visi satur pietiekamu daudzumu C vitamīna.

Šķiedra
Augļu kokteiļu dzeršana var palīdzēt sasniegt ieteicamo šķiedrvielu daudzumu, kas sievietēm ir 25 grami, bet vīriešiem – 38 grami. Vienā porcijā augļu parasti ir no diviem līdz četriem gramiem šķiedrvielu ar kazenēm, bumbieriem un āboliem, kuru lielākā koncentrācija ir no pieciem līdz septiņiem gramiem vienā porcijā. Augļos atrodamā šķīstošā šķiedra palīdz palēnināt gremošanu un var palīdzēt kontrolēt cukura līmeni asinīs un pazemināt holesterīna līmeni.

Smūtiju bāze
Izveidojot savu kokteili, jūs varat izvēlēties sev tīkamu bāzi. Lai augļus pievienotu, augļiem varat pievienot ūdeni, govs pienu, sojas pienu vai jogurtu. Veselīgākas iespējas būtu ūdens, piens ar zemu tauku saturu vai jogurts ar zemu tauku saturu, kas pievienos garšu un barības vielas bez milzīga kaloriju skaita. Ūdens nodrošinās jūsu ķermenim šķidrumu, kas nepieciešams pārtikas metabolismam un barības vielu transportēšanai. Piena produkti ar zemu tauku saturu satur kalciju un D vitamīnu, kas palīdz jūsu kauliem noturēties.

Smūtija padomi
Mēģinot zaudēt svaru vai saglabāt veselīgu svaru, kokteiļus varētu izmantot kā ēdienreizes aizstājēju, nevis kā piedevu. Piemēram, brokastīs dzeriet piena produktu smūtiju vai kā uzkodu dzeriet ūdens bāzes smūtiju. Augļu kokteiļi var būt veselīgs papildu ēdienreižu plāns, ja vien jūs uzturat porciju kontroli. Konsultējieties ar ārstu, kā vislabāk iekļaut kokteiļus diētas plānā.